مموزه د یانگ
د یانگ در میان پارک معروف گلدن گیت قرار دارد و هنر آمریکا در معماری سان فرانسیسکو را از قرن هفدهم تا امروز به نمایش می گذارد. در موزه د یانگ شما می توانید هنر بین المللی مدرن، انواع پارچه و هنرهای ایلی و قبیله ای را هم ببینید. این ساختمان که نمایی از مس و به شیوه مدرن دارد، در سال ۲۰۰۵ توسط چهار معمار به نام های هرزوگ، دمورون، فانگ و چان ساخته شده و پیش بینی می شود که با اکسیده شدن نمای خارجی اش در طول زمان، سبز رنگ شود و به رنگ درخت های اکالیپتوس پارک دربیاید.

کنسرواتوار گل‌ ها
این بنای قدیمی که ساخت آن در سال ۱۸۷۹ به پایان رسید قدیمی ترین سازه گلخانه ای در شمال آمریکاست که از چوب و شیشه و به سبک معماری ویکتوریایی ساخته شده است. این نمایشگاه گل و گیاه طبیعی، با هدف نزدیک تر کردن فضای سبز طبیعت به زندگی شهری ساخته شده و حدود ۱۶۸۰۰ پنجره دارد تا آن را در تمام طول سال گرم و مرطوب نگه دارند.

از شهر سان فرانسیسکو چه می دانید؟ این شهر را با چه چیزهایی می شناسید؟ خیابان های پر پیچ و خم یا هات داگ های معروف؟ برج های بلند یا پل تاریخی اش؟ سان فرانسیسکو در آمریکا و جهان به شهری معروف است که معماری در گوشه و کنارش حسابی خودنمایی می کند.

قصر هنرهای زیبا
این قصر در منطقه فلوکس قرار دارد و حالا بعد از اسباب کشی موزه اکتشافات، منتظر یک مالک جدید است. این ساختمان در سال ۱۹۱۵ برای نمایشگاه پاناما پسفیک ساخته شد و تنها ساختمانی است که بعد از آن نمایشگاه پا بر جا ماند. این روزها اما میزبان کنسرت ها و رویدادهای هنری فرهنگی زیادی است.

تئاتر کاسترو
این ساختمان یکی از کارهای تیموتی فوگر است همان معمار معروف آمریکایی که ساختمان های معروفی مثل پل سان فرانسیسکو را ساخته است. طراحی این تئاتر به شیوه اسپانیایی انجام شده و قرار بوده شبیه یک کلیسای کلاسیک مکزیکی به نظر برسد. اما داخلش حتی از این هم جذاب تر است: گچکاری های پرجزئیات، طناب‌ها و پرچم‌های رنگارنگ. خانه سینمای این مرکز در سال ۱۹۷۶ به عنوان نمادی از سان فرانسیسکو به ثبت رسید.

کلیسای جامع سنت ماری
شهروندان محلی سان فرانسیسکو گاهی به این کلیسای مدرن، “بانوی میتگ” می گویند. میتگ یک برند تولیدکننده وسایل و لوازم خانگی است و این اسم را هم به این خاطر به شوخی می گویند که طراحی این کلیسای متفاوت شبیه یک ماشین لباسشویی است. این طراحی پیچیده را وقتی از بالا نگاه کنید چیزی شبیه به یک صلیب می بینید و البته تابش آفتاب هم با ایجاد سایه هایی خاص و فرم دار شکل بدن یک زن را به آن می دهد.