آموزشی

پاویلیون مالزی

0
پاویلیون موقت در مالزی با هدف ارتقاء آگاهی از بامبو به عنوان یک متریال ساختمانی است. بامبو هنوز به عنوان متریال ساختمانی کاربرد فراوانی ندارد. با توجه به اینکه این ماده دارای ساختار مقاوم، پایدارونفوذپذیری است، پیشنهاد داده شده است. این پروژه با استفاده از چوب های بامبو ساخته شده است. پاویلیون فوق برای انجمن جهانی طراحی شهری2018 به میزبانی کوالا لامپور ساخته شده است.دریک محوطه کاملا باز درکنار رودخانه کلانگ که از قدیمی ترین بخش های شهر است قرار دارد. با وجود افزایش کاربرد متریال های بومی، استفاده از این متریال هنوز رواج نیافته است.
1
3
این فضا یک پلان4*4متری دارد که درچهاروجه آن دیواره هایی از جنس بامبو دارد. این پانل های رنگی نیمه شفاف با توجه به اهداف پایداری سازمان ملل درنظر گرفته شده اند. پانل های رنگی برخی از نورها رامنتشر می کنند. مانند پنجره های رنگارنگ، فضای داخلی را با بازی جالبی از رنگ ها روشن می کنند. یک بازشوی مرکزی در روی سقف وجود دارد که یک گیاه بامبو درآن فرار داده شده است.
10
4
5
پاویلیون بامبو به عنوان “مغز شهری” شناخته می شود که در آن به عنوان پرورش دهنده ایده های طراحی پایدار شهری عمل می کند. بازدید کنندگان تشویق می شوند قول خود را برای داشتن شهر بهتر روی حلقه های رنگی آن بنویسند. در پایان این مجمع، غرفه به طور کامل با وعده های مردم پر شده است و به نقاط مختلف شهر منتقل می شود. چهارپایه هایی که با بامبو ورشته های چوب خیزران ساخته شده اند اجازه می دهند مردم درفضا بنشینند و از برنامه های فرهنگی استفاده کنند.
6
7

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن