آموزشی

خانه ML

آرشیتکت: Arquipélago Arquitetos
موقعیت: پاراتی برزیل
مساحت:140متر مربع
سال اجرا:2016
1
خانه مکانی امن برای افراد ونخستین مامن انسان است. بیشترین وقت انسان برای زندگی ، غذاخوردن و آسایش درآن سپری می گردد. بهترین خاطره های انسان ها در خانه ساخته می شود.
موقعیت این خانه در یک جنگل انبوه با باران فراوان استوایی با دسترسی سخت در محدوده کوهستانی paraty در ریو دژانیرو قرار دارد. این پروژه با فرض روشهای تامین فضای خشک که راحتی و آسایش را در یک محیط گرم ومرطوب تامین می کند صورت پذیرفت.
2
وجود ایوان های وسیع با کف هایی از جنس چوب یک فضای نیمه باز وصمیمی برای گذراندن اوقات فراغت وتماشای طبیعت را تامین کرده است.
3
دکوراسیون داخلی با دید های جذاب طبیعی وحداکثر نورگیری با بکارگیری پنجره های سرتاسری به ایجاد فضایی روشن و دوست داشتنی کمک کرده است. دکوراسیون آشپز خانه به سبک مدرن و دارای دید های یکپارچه به لنداسکیپ و مناظر طبیعی است.
4
مجری پروژه از آغاز ، کاربرد عناصر سبک و پیش ساخته را که به آسانی قابل حمل باشند ، مدنظر قرار داده است. مانند پارتیشن بندی با پانل های سیمانی، ساختار قاب های چوبی و تایل های فلزی با عایقبندی حرارتی به عنوان پوشش خارجی آن.
5
این خانه به دنبال ایجاد چارچوب فضایی برای دید های جذاب است. بخش های خصوصی به سمت جنگل محصور باز می شود. بخش های عمومی این خانه نیز به سمت فضای مسطح و فضای جلگه ای باز می شود.
6
قرار گیری در دل جنگل به خاص شدن این خانه کمک زیادی کرده است ودارای دید های جذابی درشب است.
10
بادخل وتصرف، برگرفته از سایت: Archdaily
مترجم: شیما نیکی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن